Victoria Zerzeń 2008/09

26.03.2016

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Parafialny Klub Sportowy Victoria Zerzeń Warszawazałożony został w1996 rokuz inicjatywyKsiędza Krzysztofa Ziółkowskiego, który jest pasjonatem piłki nożnej i sam uczestniczył w meczach organizowanych przez nasz klub. Reprezentował on również nasz kraj grając wKadrze Polski Księżyw piłce nożnej.W rozwoju klubu pomagali również ówczesnyprezes Grzegorz Gawryszewski, członkowie zarząduAlbert Nowak,Tomasz Wiśniewski,Marek Figura,Robert Ochmanoraz główny sponsorJózef Roszkowski.Celem powstania klubu byłapopularyzacja piłki nożnejpoprzez organizowanie zajęć sportowych dladzieci i młodzieży.Pierwsze zajęcia ze względu na prace przy budowie boiska odbywały się wSzkole Podstawowej nr 109 w Zerzeniu. Dzieci i młodzież uczestniczyła w treningach z ogromnym zaangażowaniem, trenowała pod okiempierwszego opiekuna Krzysztofa Pastuszko.W dniu10 maja 1998 rokunastąpiło otwarcienowego boiska przy ulicy Borków 18, w którym uczestniczyli honorowi goście jak:Ksiądz Proboszcz Marian Mirecki,Burmistrz Gminy Warszawa- Wawer Dariusz Godlewski.Początkisportowej rywalizacji naszych zespołów zapowiadałydynamiczny rozwój klubu.Drużyna seniorów po fantastycznych trzech sezonachawansowała znajniższej klasy rozgrywkowej do A-klasy, w której reprezentowała się nadobrym poziomiepiłkarskim dzięki postawie takich zawodników jak:Jarosław Chrzanowski,Maciej Górny,Marcin Woźniak,Krzysztof Pastuszko,Marcin Sikorskii wielu innych.Po kilku sezonach udało się drużynie awansować doligi okręgowejco było spektakularnymsukcesem klubu. Niestety podwóch latachz powrotem trafiliśmy doA-klasy seniorów. Po dwuletnich staraniach zawodnicy naszego klubu powrócili doLigi Okręgowej, a w tym samym czasie został utworzony drugi zespół grający w naszych barwach wB-Klasie. Niestety, popół rokuwLidze Okręgowejdrużyna została rozwiązana, a jedynymzespołem seniorskimzostałówczesny drugi zespół. Obecnie zawodnicy seniorów grają wB-Klasie,prowadzą w tabelii są zdecydowanymifaworytami do awansu. Warto też dodać, że drużyna prowadzona przezKrzysztofa Pastuszkoskłada się w90% z wychowanków Victorii.Zespoły młodzieżowenaszego klubu uczestniczą wrozgrywkach ligowych Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, co umożliwia nam rywalizacjęsportowąz innymidrużynami piłkarskimi.
Wiadomości (utwórz nową)